Kuchyňa Lidla
zobacz film

Ako pripraviť citrónový krém?

Blog

Ako pripraviť citrónový krém?

Citrónový krém alebo lemon curd je tradičný anglický krém. Jeho sladká no pritom osviežujúca chuť ho predurčuje k širokému uplatneniu vo svete dezertov. Používa sa ako náplň do tôrt, cukcakes, tartaletiek a mnohých iných dezertov. Môžete ho však používať aj ako polevu. Jeho chuť sa neodolateľne snúbi s chuťou tvarohových dezertov. Ako sa táto dobrota pripravuje, vám prezradí Adriana Poláková.

1. Vajíčka a cukor zmiešame v miske dohladka.

2. Pridáme scedenú citrónovú šťavu a kôru z dôkladne umytého citróna pre ešte výraznejšiu chuť a arómu. Zmes povaríme za stáleho miešania vo vodnom kúpeli do zhustnutia.

3. Zhustnutú vajíčkovo-citrónovú zmes necháme mierne vychladnúť.

4. Do vlažnej zmesi pridáme zmäknuté maslo a dôkladne premiešame.

5. Citrónový krém sa hodí ako náplň či poleva rôznych dezertov, ale môžeme ho použiť aj ako základ pre ďalšie krémy.

Komentáre (5)

zrušiť
 • Lucka

  Lucka
  pridané pred 1245 dňami
  Môžeme dať tento krém aj do torty?

  odpoveď

 • Maťa

  Maťa
  pridané pred 1756 dňami
  Úžasná je táto Andrejka !!! teraz mi dala super tip na krém ! ÚPLNE JU ZBOŽŇUJEM ! ja rada robím zákusky hlavne z varených krémov :) a toto je ozaj super tip lebo presnú predstavu mám ako budem linecké koláčiky lepiť práve týmto krémom ! OBROVSKÁ VĎAKA !!! :) :) :)

  odpoveď

 • Renča

  Renča
  pridané pred 2304 dňami
  Ďakujem za odpoveď v nedeľu určite upečiem v nedeľu a dám vedieť ako to dopadlo :-), už teraz sa teším.

  odpoveď

 • kuchynalidla.sk

  kuchynalidla.sk
  pridané pred 2305 dňami
  Dobrý deň, Renča. Do citrónového krému idú celé vajíčka. To, ako presne sa tento krém robí, Adriana detailne ukazuje aj vo svojom recepte na cheesecake s citrónovým krémom, ktorý nájdete tu, v Lidl Cukrárni. S pozdravom, Tím Kuchynalidla.sk.

  odpoveď

 • Renča

  Renča
  pridané pred 2305 dňami
  ahoj, milujem citrónovú chuť koláčov. Nebolo to tak dávno čo som si kupovala v Bille citrónový mafin. Bol neskutočný a okrem toho, že vo vnútry sa nachádzal citronový krém boli v ňom aj nejaké kúsky s chuťou citrónov. Tieto mafiny už nemajú, nahradili ich ovocnou chuťou a preto som vďačná za tento recept. Budem si musieť upieť citrónový mafin doma. Ešte by som sa chcela opýtať, či tam idú celé vajcia alebo len žĺtka. ďakujem

  odpoveď

zobraziť menej

Newsletter
Zaregistruj sa