Kuchyňa Lidla

Čo podávať k vínu?

Blog

Čo podávať k vínu?

Premýšľali ste niekedy pri pití vína, čo by sa k nemu hodilo? Určite áno. Sú samozrejme také jedlá a potraviny, ktoré sa hodia k vínam lepšie než iné. Vyskúšajte to sami pri poháriku vína!

Syry

Najsamozrejmejšou chuťovkou, ktorá sa podáva k vínu sú syry. V závislosti od typu vína sa k nemu môžu hodiť rôzne druhy syrov – od delikátnych, krémových, po pikantné, tvrdé syry, plesňové... Zistite viac na: https://kuchynalidla.sk/blog/vino-a-syr-dokonaly-par

Ovocie

Hrozno, jahody, šťavnaté broskyne... mnohé ovocie sa ideálne hodí k ovocným vínovým chutiam. K podávanému ovociu je dobré vyberať ľahké, biele vína – s nimi chutia najlepšie. Ako chuťovka k bielemu, ako aj červenému zároveň, sa hodí aj sušené ovocie – figy, ďatle, marhule.

Olivy

To je tiež celkom tradičné spojenie. Zelené olivy lepšie sa hodia k mladým vínam, čierne k vínam s bohatšou chuťou a vôňou.

Orechy

Orechy skvele hrajú nielen so syrom, ale tiež s mnohými vínami. Takáto chuťovka je zároveň nielen chutná, ale aj zdravá. Najlepšie sú vlašské orechy, ktoré majú intenzívnu vôňu, ale tiež sa hodia lieskové orechy a jemné kešu.

Údeniny

Nie každá údenina je vhodná k vínu, ale určite sa budú hodiť talianske sušené údeniny, surové šunky a sušené klobásy typu kabanos.

A na čom si vy najradšej pochutnávate pri pití vína?

Komentáre (1)

zrušiť
  • hosť

    hosť
    pridané pred 1761 dňami
    kabanos by som nejedla k ziadnemu vinu

    odpoveď

zobraziť menej

Newsletter
Zaregistruj sa