Kuchyňa Lidla

Z čoho sa skladá váš tanier?

Blog

Z čoho sa skladá váš tanier?

Výskumy týkajúce sa zdravej výživy prebiehajú neustále. Dávnejšie názory sa čoraz častejšie ukazujú ako mylné, lekári a diabetológovia sa predbiehajú v nových teóriách správnej výživy. Na výživovú pyramídu vypracovanú takmer pred 20 rokmi, ktorá mala byť optimálnym modelom výživy, je potrebné sa v súčasnej dobe pozerať s nadhľadom. Dnes už vieme, že toto rozdelenie bolo príliš komplikované, pretože zohľadňovalo priveľa faktorov týkajúcich sa výživy súčasne, a preto bol výber správnych potravín náročný.

Teória „My Plate”, čiže „Môj tanier”, je novým návrhom špecialistov na zdravú výživu. Diagram pozostáva z piatich farebných sektorov: červený označuje ovocie, zelená farba zeleninu, oranžová je farbou pre obilniny, fialová predstavuje bielkoviny a modrá mliečne produkty. Diagram poukazuje na rovnováhu jednotlivých skupín výrobkov, ktoré by mali byť zachované v našej každodennej strave.

Racionálne stravovanie je v súčasnosti jednoduchšie ako kedykoľvek predtým – jednoduchá schéma uľahčuje zostaviť každodenné menu, ktoré bude priaznivo vplývať na vaše zdravie. A ak hľadáte zaujímavé recepty, určite sa inšpirujte receptami na stránke www.kuchynalidla.sk, ktoré vám pomôžu zostaviť váš zdravý tanier.

Komentáre (0)

zrušiť

zobraziť menej

Newsletter
Zaregistruj sa