15

Pavlova ako roláda

Určite poznáte slávnu tortu, ktorá nesie meno po ruskej primabaleríne a svojím tvarom má pripomínať jej „tutu“ - baletný kostým. Pavlova je dnes už legendou. Hovorí sa, že je taká ľahká, že ju môžu jesť aj baletky. Na povrchu je príjemne chrumkavá a v strede sa rozplýva na jazyku. Veronika tento dezert pripravila ako roládu. Do receptu pridala mandľové lupienky, ktoré sú skvelou dekoráciou a dodajú roláde jemnú orechovú príchuť. Vláčny a jemný korpus potrela jahodovým džemom a naplnila našľahaným snehovo-bielym krémom. Celkovú chuť doplnila čerstvými jahodami. To musíte ochutnať!

Roláda s jahodami a šľahačkou

Roláda s jahodami a šľahačkou

 • H
  Hosť
  20. apríl 2024, 15:21

  Dobre

  Odpovedať
 • H
  Hosť
  01. január 2024, 17:47

  Dobrý deň, ďakujem za skvelý recept. Stalo sa mi však, že mi na druhý deň z rolády vytekala sladká voda. Neviete, čím by to mohlo byť. Môže to byť tým, že krém bol z chladničky a roláda nebola rovnako studená? Lebo mala izbovú teplotu? Ďakujem za odpoveď. S pozdravom Danka

  Odpovedať
  • H
   Hosť
   06. apríl 2024, 09:29

   To sa stane vždy keď ju dáte do chladničky do druhého dňa. Korpus totiž nie je ako piskota ktorá by tu vlhkosť ktorú stráca krém vstrebala čiže jedine čo sa stane je že vytečie von. Mne sa to stáva vždy bez rozdielu na postup a chladenie. Nie je to nič zle ☺️ čo je najlepšie riešenie? Roládu zjesť čerstvú hneď celú 🙈 Pekný deň 🙋🏻‍♀️

   Odpovedať
  • Kuchyňa Lidla
   07. január 2024, 21:36

   Dobrý deň pani Danka. To nás mrzí, nabudúce skuste počkať, kým korpus vychladne. 😊

   Odpovedať
 • H
  Hosť
  03. december 2023, 09:30

  Super

  Odpovedať
 • H
  Hosť
  16. október 2023, 21:04

  Ksndmsp

  Odpovedať
 • H
  Hosť
  19. apríl 2023, 14:28

  rolada vyzera fajn

  Odpovedať
  • Kuchyňa Lidla
   23. apríl 2023, 21:05

   Dobrý deň, ďakujeme za milý komentár. 😍 Tešíme sa, že sa Vám recept páči.

   Odpovedať
Zobraziť viac komentárov
Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Nenechaj si ujsť špičkové recepty

Prihlás sa do nášho newslettera a vynikajúce recepty ti naservírujeme priamo do tvojej e-mailovej schránky, aby ti nič neušlo.

Odoberať