0

Vôňa dreva

Pri grilovaní je vhodné priložiť k uhlíkom namočené drevo. Dym, ktorý vznikne jeho horením, je veľmi aromatický a prenikne aj do vône a chuti grilovaných potravín, čím ho jemne zaúdi. Drevo pridávame vo forme triesok alebo malých kúskov. Tie musíme pred použitím namočiť do vody, aby nezačali horieť. Je dôležité tiež pripomenúť, že údime pod prikrytým grilom.

Aké drevo použiť pri grilovaní rôznych potravín?

  • Jabloň – najlepšie sa hodí na grilovanie hydiny
  • Orech – sa hodí na grilovanie bravčového mäsa
  • Javor – na grilovanie diviny a bravčoviny, má intenzívnu vôňu
  • Jelša – ideálna na grilovanie plodov mora
Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info