0

Ako dlho marinovať mäso na grilovanie?

S príchodom prvých teplých jarných dní sa v záhradách začínajú objavovať grily. Ak sa už neviete dočkať prvých kúskov výborného voňavého grilovaného mäska, no nemáte dostatok trpezlivosti na marinovanie, nevešajte hlavu. Všetko je len otázkou dobrej prípravy.

Základné pravidlo hovorí, čím väčší kus mäsa, tým dlhšie je potrebné ho nechať marinovať. Mäso nakrájané na menšie kúsky, prípadne naklepané, rýchlejšie absorbuje marinádu. Marinovanie urýchlite aj keď budete mäso marinovať v igelitovom vrecku. Ak grilovačku plánujete s predstihom, mäso marinujte v chladničke ideálne celú noc. Bude lahodné a krehké.

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info