0
2
Pečený kapor so šampiňónmi

Pečený kapor so šampiňónmi

35 min
4 porcie
  • 1 kapor
  • morská soľ v mlynčeku Kania
  • čierne korenie v mlynčeku Kania
  • 1 hrsť čerstvej petržlenovej vňate
  • 3 lyžice masla
  • 2 cibule
  • 20 šampiňónov
  • 150 ml suchého bieleho vína

Postup

Kapra očistíme, umyjeme a dôkladne osušíme. Zvonka aj zvnútra ho osolíme a okoreníme. Polovicu petržlenu vložíme dovnútra ryby. Pekáč vytrieme maslom a vložíme doň kapra. Pečieme v rúre pri teplote 200 °C 20 minút.

Medzitým cibuľu nakrájame nadrobno a šampiňóny na plátky. Cibuľu a šampiňóny orestujeme na panvici na rozohriatom masle doslatista. Na záver osolíme a okoreníme podľa chuti. Hubovú zmes navrstvíme na predpečeného kapra, podlejeme vínom a dáme do rúry zapiecť približne na15 minút.

Servírovanie

Kapra so šampiňónmi podávame posypaného nasekanou čerstvou petržlenovou vňaťou a s kolieskami citróna. Ako príloha sa hodí zemiakový šalát bez majonézy či varené zemiaky.

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Poslať nákupný zoznam

Ak si želáš poslať nákupný zoznam na e-mail, zadaj svoj e-mail do poľa nižšie

Ingrediencie odoslané!

Teraz sa môžeš pustiť do nakupovania.

Ďakujeme za hodnotenie!
Recept pridaný medzi obľúbené

Svoje obľúbené recepty si môžeš zobraziť v detaile svojho účtu.

Recept odstránený z obľúbených
Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info