0

Pripravte si šťavnatý steak

3 tipy na steak podľa Marcela

Hľadáte recept na dokonalý steak? Nechajte sa inšpirovať receptami v Kuchyni Lidla a vyskúšajte niektorý zo skvelých receptov šéfkuchára Marcela Ihnačáka! Nájdete tam rozmanité chute, medzi ktorými si určite nájdete niečo pre seba. Nezabudnite si vybrať kvalitné hovädzie mäso – to je základ úspechu! Aby bol kulinársky zážitok z jedla dokonalý, je dobré dodržať niekoľko základných krokov pri tepelnej úprave:

  1. Steaky najskôr zľahka potrite olivovým olejom po oboch stranách a okoreňte podľa chuti.
  2. Pri pečení alebo grilovaní do steaku zbytočne nepichajte ostrými predmetmi, inak z neho vytečie šťava a mäso zostane suché.
  3. Po tepelnej úprave je dôležitý čas na odležanie. Steaky na panvici stačí prikryť alobalom a nechať pár minút odpočívať (môžete na ne pridať aj kúsok masla). Šťava sa vo vnútri mäsa rovnomerne rozleží a steak bude šťavnatý, krehký a vo vnútri ružový.

Hovädzí steak s pečenou tekvicou

Hovädzí steak s pečenou tekvicou

Cviklový šalát s tranšírovaným rump steakom

Cviklový šalát s tranšírovaným rump steakom

Sirloin steak s batatmi a rukolovým šalátom

Sirloin steak s batatmi a rukolovým šalátom

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info