0

Vykúpané v omáčke

Mäso doplnené lahodnou omáčkou je ideálnou kombináciou, ktorá zaručí, že jedlo bude omnoho šťavnatejšie a chuťovo zaujímavejšie.

Hľadáte recept na mäso s dobrou omáčkou? Tu ste na správnej adrese!

Vyskúšajte recept šéfkuchára Romana Paulusa na jemné morčacie psia v smotanovej omáčke so šampiňónmi a brokolicou. Ak máte chuť na niečo výraznejšie, siahnite po recepte Marcela Ihnačáka na mäsové polpete v paradajkovej omáčke. Spojenie červeného vína, koreňovej zeleniny a čerstvých byliniek si určite zamilujete. Toto nezameniteľné trio tiež nájdete v Paulusovom recepte na dusené morčacie stehná. S týmito jedlami budete návštevami vyhlásení za hostiteľa roka!

Morčacie prsia v šampiňónovej omáčke

Morčacie prsia v šampiňónovej omáčke

Polpete z mletého mäsa v paradajkovej omáčke

Polpete z mletého mäsa v paradajkovej omáčke

Dusené morčacie stehná s vínovou omáčkou

Dusené morčacie stehná s vínovou omáčkou

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info