0

Ako vyklepať kuracie prsia?

Kuracie prsia sú jedným z najuniverzálnejších kúskov mäsa. Používame ho v kuchyni skoro do všetkého a mnohými rôznymi spôsobmi. Vcelku, nakrájané na kúsky, mleté… Na prípravu niektorých jedál ale potrebujeme kuracie prsia vyklepať na tenké plátky. Aj keď sa táto úloha zdá byť na prvý pohľad jednoduchá, v skutočnosti, neodborným prístupom často zničíme jemné mäso – nielen že plátky nie sú natoľko tenké, ako by sme chceli, ale sú tiež potrhané a plné dier. Práve preto vám chce Roman ukázať, ako to pomocou noža a fólie môžete urobiť efektívne a esteticky, a pritom nešpiniac všetko vôkol. Vďaka tejto metóde budú vaše roládky vždy perfektné!

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info