7
52
Konfitovaná kačica

Konfitovaná kačica

35 min
4 porcie
  • 1 kačica
  • 100 g soli Castello
  • 4 vetvičky čerstvého rozmarínu
  • 1 hlávka cesnaku
  • 1 l slnečnicového oleja Promienna

Čas marinovania: 12 hodín

Čas konfitovania: 3 – 4 hodiny

Potrebujeme

  • alobal
  • hlboký pekáč alebo zapekaciu misu
  • plech

Marinovanie

Kačicu opláchneme a osušíme. Dolné časti krídel odrežeme. Kačku preložíme na pekáč a dôkladne nasolíme zo všetkých strán. Pridáme 2 vetvičky rozmarínu. Celú hlávku cesnaku priečne rozkrojíme, z polovice cesnaku povyberáme jednotlivé strúčiky (aj so šupkou) a pridáme do pekáča ku kačke. Pekáč prikryjeme alobalom a necháme 12 hodín marinovať v chladničke.

Konfitovanie

Marinovanú kačicu umyjeme pod tečúcou vodou, aby nebola príliš slaná. Preložíme ju do hlbokého pekáča alebo do hlbokej zapekacej misy a zalejeme ju olejom tak, aby bola kačica celá ponorená v oleji. Pridáme 2 vetvičky rozmarínu a strúčiky z druhej polovice cesnaku. Pekáč prikryjeme alobalom a pečieme v rúre pri teplote 130 °C asi 3 – 4 hodiny.

Pečenie

Ešte horúcu konfitovanú kačku preložíme z pekáča na plech, odstránime kosti a dáme zapiecť pod gril na 15 – 20 minút do predhriatej rúry na 200 °C.

Servírovanie

Kačicu podávame s dusenou červenou kapustou a knedľou.

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Poslať nákupný zoznam

Ak si želáš poslať nákupný zoznam na e-mail, zadaj svoj e-mail do poľa nižšie

Ingrediencie odoslané!

Teraz sa môžeš pustiť do nakupovania.

Ďakujeme za hodnotenie!
Recept pridaný medzi obľúbené

Svoje obľúbené recepty si môžeš zobraziť v detaile svojho účtu.

Recept odstránený z obľúbených
Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info