1

Rebarbora

Vedeli ste, že rebarbora je vlastne zelenina? Jej jedlou časťou sú stonky, listy sú však jedovaté. Počas dozrievania mení farbu zo zelenej na červenú a zrelšie stonky sa stávajú sladšími. Vďaka svojej kyselkavej chuti sa vynikajúco hodí do sladkých dezertov.  Sezóna rebarbory netrvá príliš dlho, preto neváhajte a využite na prípravu chutných koláčov a dezertov. V Lidl Cukrárni má pre vás naša cukrárka Adriana Poláková niekoľko jednoduchých receptov, ktoré môžete pripraviť v pohodlí domova pre všetkých vašich blízkych.

 

1. Z umytej a osušenej rebarbory odrežeme konce a aj listy, ktoré sú jedovaté.

 

2. Nožíkom opatrne prichytíme tvrdšiu šupku a stiahneme ju.

 

3. Očistenú rebarboru nakrájame na kocky, preložíme do misy a zasypeme kryštálovým cukrom. Premiešame a necháme chvíľu odstáť, aby cukor z rebarbory vytiahol kyslosť. 

  • H
    Hosť
    18. október 2016, 21:32

    Veľmi zaujimavá informácia,ďakujem pekne.Lazový

    Odpovedať

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Nenechaj si ujsť špičkové recepty

Prihlás sa do nášho newslettera a vynikajúce recepty ti naservírujeme priamo do tvojej e-mailovej schránky, aby ti nič neušlo.

Odoberať