0

Ako si poradiť s baklažánom?

Využite najlepší čas na baklažány 

Aj vy ste si obľúbili baklažán? Máme pre vás dobrú správu – baklažán práve dozrieva. Tradične je súčasťou stredomorskej kuchyne, ale čoraz väčšej obľube sa teší aj u nás. Niektorí po ňom však kvôli jeho horkosti neradi siahajú. A pritom existuje veľmi jednoduchý spôsob, ako sa jej zbaviť pred samotnou prípravou jedla. Keď baklažán pokrájate, posoľte ho a nechajte ho odležať, aby sa tzv. „spotil“. Vodu potom vysajte papierovou utierkou a všetka nepríjemná horkosť bude preč. V Kuchyni Lidla nájdete niekoľko chutných a jednoduchých receptov na baklažán. Na začiatok baklažánové roládky plnené balkánskym syrom. Toto jedlo nepotrebuje žiaden komentár – je vynikajúce a vhodné ako občerstvenie na akúkoľvek párty. Ak chcete využiť slnečné počasie a stráviť príjemné chvíle s priateľmi na grilovačke, máme pre vás tip na grilované kuracie prsia s baklažánom. Samozrejme nezabúdame ani na vegetariánov – pripravte si skvelý šalát z grilovanej zeleniny s balkánskym syrom a medovou omáčkou. 

Baklažánové roládky s fetou a salámou

Baklažánové roládky s fetou a salámou

Grilované kuracie prsia s baklažánom

Grilované kuracie prsia s baklažánom

Šalát z grilovanej zeleniny s balkánskym syrom a medovou omáčkou

Šalát z grilovanej zeleniny s balkánskym syrom a medovou omáčkou

Zatiaľ nikto nekomentoval
Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Nenechaj si ujsť špičkové recepty

Prihlás sa do nášho newslettera a vynikajúce recepty ti naservírujeme priamo do tvojej e-mailovej schránky, aby ti nič neušlo.

Odoberať