0

Chrumkavé zemiaky

Bandurky, grule, krumple, erteple, švábky... Pre žiadny iný druh ovocia či zeleniny sa nenájde v slovenských regiónoch toľko nárečových variácií ako pre zemiaky. Viac je asi už len spôsobov ich prípravy. Môžeme ich podávať varené, pučené, plnené, pečené, opekané, ako kašu, hranolčeky, lupienky či placky. Samozrejme, recepty na ich prípravu nemôžu chýbať ani v Kuchyni Lidla. Marcel Ihnačák pripravil hneď 3 vynikajúce spôsoby na prípravu zemiakov. K bravčovým kapsám pripravil zľahka osolené a okorenené zemiaky opekané na masle a olivovom oleji. Chrumkavé zemiaky pripravil aj k tatárskemu bifteku z hovädzej sviečkovice. Nakrájané na plátky a upečené dozlatista ich môžete podávať aj s bryndzou a chrumkavým prosciuttom.

Bravčové kapsy plnené kyslou kapustou s opekanými zemiakmi


Bravčové kapsy plnené kyslou kapustou s opekanými zemiakmi

Tatársky biftek z hovädzej sviečkovice


Tatársky biftek z hovädzej sviečkovice

Chrumkavé zemiaky s bryndzou, prosciuttom a petržlenovou vňaťou

Chrumkavé zemiaky s bryndzou, prosciuttom a petržlenovou vňaťou

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info