1

Francúzky dezert

Pripravte vašim blízkym dobrotu s nádychom francúzskej elegancie. Profiterolky sú malé veterníčky z odpaľovaného cesta naplnené lahodným vanilkovým krémom. Adriana použila na ich ozdobu polevy z bielej a tmavej čokolády. Môžete ich servírovať po kúskoch alebo netradičným spôsobom – pospájať ich pomocou karamelu a postaviť tak croquembouche alebo pyramídu. Pred podávaním ju ešte môžete dozdobiť šťavnatým ovocím a sladučkým marcipánom. Aj vám sa už zbiehajú slinky?

Profiterolky

Profiterolky

  • H
    Hosť
    11. marec 2015, 11:47

    tak to by som rada ochutnala

    Odpovedať

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info