0

Hokkaido torta

Aký by to bol Halloween bez usmiatej oranžovej tekvice? Tá k nemu jednoducho patrí a najoranžovejšia je bez debaty tekvica hokkaido. Ak si pri jej názve predstavíte japonský ostrov, predstavujete si správne, pretože hokkaido síce pochádza z Nového Anglicka, no Japonci ho odnepamäti pestovali práve na sopečných pôdach ostrova Hokkaido, odkiaľ sa postupne dostalo až k nám. Táto neveľká, asi kilogramová tekvička cibuľovitého tvaru je nenáročná na pestovanie, dobre sa skladuje a v kuchyni má neuveriteľne rôznorodé využitie. Na rozdiel od iných tekvíc sa nemusí šúpať. Pred prípravou ju stačí iba dôkladne umyť, pretože jej šupka varením či pečením krásne zmäkne. Navyše, dá sa z nej využiť naozaj všetko. Semiačka z dužiny si môžete usušiť alebo opiecť a pochutnávať si na nich napríklad pri telke. Vďaka sladkastej chuti je hokkaido vynikajúcou surovinou do sladkých receptov. Môžete ju v nich použiť dokonca aj miesto obľúbenej mrkvy. Jej chuť vždy vylepší škorica, zázvor, citrónová alebo pomarančová kôra. Že ste z nej ešte nikdy nič sladké nepiekli? Vďaka Veronike teraz máte jedinečnú príležitosť pripraviť z nej rovno majstrovské cukrárske dielo – tekvicovú tortu so sladkým úsmevom. Tak smelo do toho, veď Halloween je už predo dvermi.  

Torta pre deti k Halloweenu

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info