0

Ryby na sviatočný stôl

Ryby majú na sviatočnom stole svoje stále miesto. Ako ich však pripraviť? Ktorý recept si vybrať? Ak stále váhate, inšpirujte sa našimi receptami z Kuchyne Lidla. Pripravte si napríklad pečeného kapra so šampiňónmi a petržlenovou vňaťou. Pre milovníkov lososa tu máme recept na lososa v sójovo-zázvorovej omáčke. Toto lahodné jedlo vás určite zahreje počas chladných decembrových večerov. Dokonalú chuť má aj zapekaný pstruh so slaninkou. Ktoré jedlo vyskúšate?

Pstruhy v slaninke


Pstruhy v slaninke

Losos v sójovo-zázvorovej marináde


Losos v sójovo-zázvorovej marináde

Pečený kapor so šampiňónmi

Pečený kapor so šampiňónmi

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info