0

Sladké raňajky v americkom štýle

Javorový sirup je hnedá, číra tekutina so sladkou zemitou chuťou. Vyrába sa z miazgy javora cukrového. Jeho využitie v kuchyni je všestranné. Môžete ho použiť na pečenie, varenie a sladenie ako náhradu bieleho cukru. Adriana Poláková ho využila pri príprave domácich banánových lievancov. Vyskúšajte aj vy tento jednoduchý a chutný dezert, prípadne sladučké raňajky, ktoré budú chutiť každému.

Banánové lievance s javorovým sirupom

Banánové lievance s javorovým sirupom

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info