0

Ako grilovať cesnak?

Hlávky cesnaku zabaľte do alobalu. Ak pripravujete viac ako jednu hlávku zabaľte, do alobalu každú samostatne. Cesnak položte na rozohriaty gril a grilujte asi 30 – 45 minút. Občas balíčky otočte, aby sa prepiekli rovnomerne. Po ugrilovaní musia byť strúčiky cesnaku mäkké a mali by sa dať ľahko ošúpať.

Ak chcete cesnak grilovať bez alobalu, grilujte ho priamo na rošte pokým nezíska hnedú farbu (približne 10 minút).

Grilovaný cesnak sa výborne hodí ako nátierka na pečivo alebo ako príloha ku grilovaným jedlám, pretože má veľmi jemnú chuť a arómu.

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info