1

Ako správne čítať vinetu?

Na každej etikete môžete nájsť niekoľko hlavných informácií týkajúcich sa vína. Názov vína určuje vlastný názov vína, označenie miesta, z ktorého víno pochádza alebo tiež apelácia označujúca pôvod hrozna. Niekedy sa jedná aj o názov odrody. Ďalším prvkom spojeným s názvom vína je označenie výrobcu.

Ďalšia dôležitá informácia je apelácia vína: AOP, DOC(G) alebo DO(Ca). Niekedy sa namiesto presnej informácie o apelácii môže objaviť údaj o regionálnom pôvode (vína označené pomocou skratky IGT a VDP) alebo informácie o tom, že sa jedná o víno bez pôvodu, ktoré sa predtým označovalo ako stolové.

Zásadnou informáciou je aj ročník - rok zberu. Pokiaľ ide o víno bez pôvodu alebo o víno zmiešané z niekoľkých ročníkov, táto informácia na etikete chýba.

K základným informáciám patrí aj obsah alkoholu a objem fľaše.

  • H
    Hosť
    11. jún 2014, 18:07

    č

    Odpovedať
Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Nenechaj si ujsť špičkové recepty

Prihlás sa do nášho newslettera a vynikajúce recepty ti naservírujeme priamo do tvojej e-mailovej schránky, aby ti nič neušlo.

Odoberať