0

Druh fľaše

Fľaša nie je nič viac ako len obal vína. Víno sa však neplnilo do fliaš vždy. Tento fenomén sa začal objavovať až v 17. storočí. Predtým sa víno predávalo v sudoch a potom bolo prelievané do džbánov, prípadne rovno do čiaš. V súčasnosti poznáme veľa druhov fliaš, ktoré sú typické pre jednotlivé regióny alebo aj odrody, čo nám niekedy môže uľahčiť rozoznávanie vína už podľa fľaše. Odlišnosti nájdeme v tvare fľaše, reliéfe, ale tiež aj napríklad vo farbe skla. Poznáme niekoľko tradičných druhov fliaš, napríklad fľašu na rizling, bordó, burgundské alebo kalifornské víno.

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info