späť na Encyklopédiu ovocia a zeleniny

Ľadový šalát

Ľadový šalát, podobne ako iné šaláty, patrí medzi rastliny s nízkym obsahom kalórií. Preto je základom pre redukčnú diétu. Svetlozelené krehké listy s lahodnou chuťou a vôňou, priliehajúce tesne k sebe vytvárajú ťažkú okrúhlu hlávku. Za svoj názov šalát vďačí chrumkavým a osviežujúcim listom.

Ľadový šalát si uchováva svoju sviežosť a je možné ho skladovať v chladničke aj niekoľko dní. Je to jediný druh šalátu, ktorý je možné krájať nožom – inú zeleninu z čeľade šalátových je treba trhať ručne, pretože látky v šalátoch reagujú na oceľ a získavajú nepríjemnú, horkastú chuť.

Zelený šalát je dokonalým zdrojom kyseliny listovej – vitamínu, ktorý je veľmi dôležitý pre tehotné ženy a ženy, ktoré si plánujú tehotenstvo, keďže umožňuje predchádzať vrodeným chybám u vyvíjajúceho sa dieťaťa.

 

Nutričné hodnoty v 100 g zeleniny:

• Energetická hodnota – 14 kcal

• Bielkoviny – 0,9 g

• Cukry – 3 g

• Tuky – 0,1 g

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Nenechaj si ujsť špičkové recepty

Prihlás sa do nášho newslettera a vynikajúce recepty ti naservírujeme priamo do tvojej e-mailovej schránky, aby ti nič neušlo.

Odoberať