0

Bez lepku a bez laktózy

Pšeno je super zdravá a bezlepková obilnina. Je ľahko stráviteľná a obsahuje veľa železa. Veronika vám ukáže ako z neho pripraviť nákyp s kokosovým mliekom, čokoládou a banánmi. Ak vymeníme maslo za kokosový olej, bude nákyp aj bezlaktózový. Ak použijeme čokoládu bez cukru, bude dokonca aj bez cukru. Servírovať ho môžeme ako zdravý dezert alebo aj sladké raňajky či obed. Je nadýchaný, čokoládový a určite si nájde miesto aj vo vašom jedálničku. Dobrú chuť!

Pšenový nákyp s čokoládou a kokosovým mliekom

Pšenový nákyp s čokoládou a kokosovým mliekom

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info