0

Čarujeme s cestovinami

Cestoviny, alebo pasta sú tradičným talianskym jedlom. Ich prípravu zvládne aj kuchársky začiatočník. No s troškou kreativity a chutnými čerstvými surovinami s nimi môžete ohúriť aj gurmána. Tento týždeň sme pre vás vybrali 2 recepty z dielne Marcela Ihnačáka a jeden od Romana Paulusa. Ako prvé vám odporúčame špecle s mäsovými guľôčkami, krémovou smotanovou omáčkou a vlašskými orechmi. Ak hľadáte overenú klasiku vyskúšajte Romanov recept na špagety s omáčkou Bolognese. Ak sa vám žiada skôr bezmäsité jedlo, pripravte cestoviny farfalle s balkánskym syrom, špenátom a sušenými paradajkami. Určite si medzi týmito receptami nájdete svoj obľúbený!

Farfalle s balkánskym syrom, špenátom a sušenými paradajkami

Farfalle s balkánskym syrom, špenátom a sušenými paradajkami

Špecle s mletým mäsom a krémovou omáčkou s vlašskými orechmi

Špecle s mletým mäsom a krémovou omáčkou s vlašskými orechmi

Špagety s omáčkou Bolognese

Špagety s omáčkou Bolognese

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info