0

Grilujeme ryby

Skvelé ryby

Leto a grilovacia sezóna sú ideálnym obdobím na to, aby sme svoje jedálničky spestrili rybkami. Ich príprava na grile je veľmi jednoduchá, postačí soľ, korenie a čerstvé bylinky. Ak hľadáte overené recepty, ste na správnom mieste. Vyskúšajte napríklad filety zo pstruha lososovitého s paprikovým čatní. Ak obľubujete viac morského vlka, pripravte z neho filety, ktoré doplňte citrónovou omáčkou. Ak je vaším favoritom pražma, určite ju vyskúšajte v kombinácií s nadýchanou citrónovo-žĺtkovou omáčkou.

Restovaný pstruh s paprikovým čatní

Restovaný pstruh s paprikovým čatní

Morský vlk s citrónovou omáčkou

Morský vlk s citrónovou omáčkou

Grilovaná pražma s citrónovou omáčkou

Grilovaná pražma s citrónovou omáčkou

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info