0

Pre milovníkov palaciniek

Ricotta je jemný krémový syr, ktorý je veľmi populárny v talianskej kuchyni. Má mnohostranné využitie a skvelé nutričné vlastnosti. Pridáva sa do mnohých cestovinových jedál, je základom plnky na cannelonni, tortellini či ravioli. Ricotta sa hodí aj na prípravu dezertov. Stačí ju ochutiť cukrom a podávať s čerstvým ovocím. Keď k tomu ešte pridáte palacinky, ako to urobila Adriana – úspech vášho dezertu je zaručený! Veď posúďte sami - vyskúšajte poschodovú palacinkovú tortu plnenú krémom z ricotty, ovocím a džemom.

Palacinková torta

Palacinková torta

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info