0

Prestreté pre labužníkov

Pondelok, nedeľa či sviatok. Čo uvariť? Najčastejšia otázka každej kuchárky či kuchára. Ja neviem, ale hlavne nech je to dobré. Nie dobré – najlepšie! Variť pre nerozhodných nie je jednoduché, no ešte náročnejšie je plniť kulinárske sny pravých gurmánov. Máte aj vy doma takých? Potom máme pre vás rovno tri tipy. Naservírujte im na tanier steak z hovädzej sviečkovice, ktorým žiaden bonviván určite nepohrdne. Navyše, jeho príprava je úplne jednoduchá a nezaberie veľa času – opečiete z jednej strany, z druhej strany, krátko či dlhšie, ako je vám po chuti, a majstrovský kúsok je na stole. Ak k nemu ešte pridáte jednu z našich netradičných príloh, nadobro si získate srdce i uznanie každého labužníka. Tak čo, idete do toho? Lebo my sme už zase hladní.

Steak z hovädzej sviečkovice s mangovým dipom

Steak z hovädzej sviečkovice s mangovým dipom

Steak z hovädzej sviečkovice s chimichurri

Steak z hovädzej sviečkovice s chimichurri

Steak z hovädzej sviečkovice so zemiakovými rösti

Steak z hovädzej sviečkovice so zemiakovými rösti

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info