0

S balkánskym syrom

Jedlá s balkánskym syrom

Balkánsky syr je národnou surovinou vo všetkých krajinách Balkánskeho polostrova. Konzumuje sa tu v rôznych úpravách a má mnohostranné využitie. Je menej slaný než feta a svojou konzistenciou pripomína skôr tvaroh, vďaka čomu sa oveľa ľahšie krája. Medzi našimi receptami určite nájdete niečo pre seba! Vyskúšajte napríklad skvelú bulharskú klasiku – slaný koláč banitsa. Tradičné sa vyrába z cesta filo, ale na jeho prípravu môžete využiť aj natenko vyvaľkané lístkové. Balkánsky syr sa ideálne hodí do šalátov a v kombinácii s olivami a uhorkami chutí vynikajúco. Aj pre fanúšikov baklažánu máme dobrú správu – balkánsky syr a paradajka môžu skvelo dopĺňať grilovaný baklažán.

Balkánsky koláč Banitsa

Balkánsky koláč Banitsa

Stredomorský šalát so syrom a olivami

Stredomorský šalát so syrom a olivami

Grilovaný šalát s baklažánom a paradajkami

Grilovaný šalát s baklažánom a paradajkami

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info