0

Sladké francúzske raňajky

Aj vy máte často dilemu, čo na raňajky? Dnes ju vyriešime za vás. Vyskúšajte croissanty s čerstvým domácim džemom podľa Veroniky. Nielenže vám budú chutiť, ale budete sa skutočne cítiť ako na dovolenke v Paríži. Neveríte? Croissanty sú čisto francúzsko–rakúska záležitosť, vďačíme za ne Augustovi Zangovi, ktorý ich v roku 1839 prvýkrát pripravil vo svojej viedenskej pekárni v Paríži. Ten tradičný sladký je z chrumkavého lístkového cesta bez plnky, no dnes ich nájdeme v ponuke s plnkami od výmyslu sveta. Croissanty sa tešia veľkej obľube aj na Slovensku. Väčšinou sa však vydáme po ne do najbližšej pekárne. Čo keby ste teraz prijali Veronikinu výzvu a pripravili si ich čerstvé a chrumkavé priamo vo svojej kuchyni? Hoci ich príprava je časovo náročnejšia, výsledok naozaj stojí za to. Navyše, ak si k nim pripravíte aj rebarborovo-jahodový džem, zažijete pravé francúzske raňajky, o ktorých sa vám ani nesnívalo.


Croissant s rebarborovo-jahodovým džemom


 

Zatiaľ nikto nekomentoval
Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Nenechaj si ujsť špičkové recepty

Prihlás sa do nášho newslettera a vynikajúce recepty ti naservírujeme priamo do tvojej e-mailovej schránky, aby ti nič neušlo.

Odoberať