1

Ako sa vyrába ružové víno?

Ako vzniká ružové víno? Pripravuje sa podobne ako červené vína, ale proces fermentácie rmutu trvá oveľa kratšie. Ďalší proces výroby je identický s tým, ktorý sa používa pri bielych vínach.

  • H
    Hosť
    26. december 2017, 10:43

    Dobrý den, měl bych jednu zpětnou vazbu na video o růžovém vině. Když stavíte pana Vašuta do role znalce vín, tak mu aspoň ty texty co říká ve videu pište tak aby aspoň dávali smysl. Dle vašeho výkladu totiž Růžové nejprve vylisujeme (což znamená že z bobulek dostaneme čistou šťávu) a následně víno fermentuje (kvasi) se slupkama - matolinama (Jak by se tam dostali když má být víno už vylisovane?). A další krok vedle je, že se víno po kratší době fermentace na slupkach zfiltruje (filtruje se az čistý podíl vina/mostu protože filtrovat slupky tak každému musí dojít že filtr hned ucpem). Nechci se tímto příspěvkem zařadit mezi tisíce rejpalu, jen to berte jako připomínku pro zlepšení.

    Odpovedať

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info