1

Ako sa vyrába ružové víno?

Ružové víno vďačí za svoj názov jeho farbe. Vyrába sa z modrých bobúľ a jeho fermentácia prebieha obdobne ako u červeného vína.

Na začiatku sa hrozno vylisuje a mušt fermentuje spoločne so šupkami – matolinami. Na rozdiel od červeného vína trvá pri ružovom víne fermentácia spolu so šupkami veľmi krátko – len pár hodín. Fermentovaný mušt sa prefiltruje a ďalej sa spracováva rovnakým spôsobom ako pri fermentácii bieleho vína. Dôjde k tomu, že po krátkom nakvasení sa do vína dostane len malé množstvo farbiva, vďaka čomu víno získa ružovú farbu.

  • H
    Hosť
    26. december 2017, 10:43

    Dobrý den, měl bych jednu zpětnou vazbu na video o růžovém vině. Když stavíte pana Vašuta do role znalce vín, tak mu aspoň ty texty co říká ve videu pište tak aby aspoň dávali smysl. Dle vašeho výkladu totiž Růžové nejprve vylisujeme (což znamená že z bobulek dostaneme čistou šťávu) a následně víno fermentuje (kvasi) se slupkama - matolinama (Jak by se tam dostali když má být víno už vylisovane?). A další krok vedle je, že se víno po kratší době fermentace na slupkach zfiltruje (filtruje se az čistý podíl vina/mostu protože filtrovat slupky tak každému musí dojít že filtr hned ucpem). Nechci se tímto příspěvkem zařadit mezi tisíce rejpalu, jen to berte jako připomínku pro zlepšení.

    Odpovedať
Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Nenechaj si ujsť špičkové recepty

Prihlás sa do nášho newslettera a vynikajúce recepty ti naservírujeme priamo do tvojej e-mailovej schránky, aby ti nič neušlo.

Odoberať