0

Ako uskladniť víno?

Skladovanie vína sa nesmie podceniť, pretože nie vždy sa rozhodneme fľašu otvoriť ihneď po jej kúpe. Je dobré si pamätať, že pre všetky vína – červené, šumivé a sladké – je vhodná teplota skladovania okolo 12 ⁰C a vlhkosť približne 75 %.

Vína uzavreté zátkou z prírodného korku musia ležať, pretože zátka je tak celý čas ponorená vo víne, vďaka čomu je roztiahnutá a zamedzuje vniknutiu vzduchu do fľaše. Tento problém odpadá, keď je víno uzavreté skrutkovacou alebo syntetickou zátkou – taká zátka sa nemôže zmenšiť a vína sú tak dobre chránené. Vína nemajú rady svetlo, preto ich skladujeme v tmavých miestnostiach.

Teplota skladovania sa však líši od teploty podávania, a preto nesmieme zabudnúť biele víno pred podaním schladiť na cca 8 – 12 ⁰C. Červené vína podávame o niečo teplejšie, než je teplota ich skladovania – pri teplote cca 14 °C až 18 °C, čo je ideálna izbová teplota.

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Nenechaj si ujsť špičkové recepty

Prihlás sa do nášho newslettera a vynikajúce recepty ti naservírujeme priamo do tvojej e-mailovej schránky, aby ti nič neušlo.

Odoberať