0

Koláčik ako obláčik

Cheesecaky sa u nás tešia veľkej obľube. Niet sa čomu čudovať, ich príprava je jednoduchá a recepty sa dajú ľahko obmieňať podľa sezóny. Pôvodný recept vznikol v Amerike a na jeho prípravu sa používal čerstvý syr. Dnes existuje veľa receptov na cheesecaky, v ktorých sa môžete stretnúť s mascarpone či s tvarohom ako hlavnou surovinou na jeho prípravu. Koľko ľudí, toľko chutí. Čo keby ste však vyskúšali netradičný cheesecake inšpirovaný typickým japonským nadýchaným koláčom? Veronika vám krok za krokom vysvetlí, ako upiecť lahodný, vysoký a nadýchaný cheesecake, ktorý určite nepopraská. Potom stačí túto dokonalosť ozdobiť malinovým džemom a čerstvým ovocím a sladké potešenie pre celú rodinu je na stole. Tento cheesecake si isto zamilujete a recept si určite odložíte.

Japonský cheesecake s jahodami, malinami a černicami

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info