0

Nadýchaná lahôdka

Veľa ľudí považuje sladké soufflé za vrchol tradičnej francúzskej kuchyne! Ak ste túto dobrotu ešte neochutnali, naša cukrárka Adriana vám poradí, ako jednoducho ju pripravíte aj u vás doma. Základ soufflé tvorí našľahaný sneh zmiešaný s jahodovým krémom. Najčastejšie sa pečie v menších nádobkách iba niekoľko minút, kým pekne „vyskočí“ a získa na povrchu zlatistú farbu. Soufflé sa servíruje ešte teplé, zľahka posypané práškovým cukrom a dozdobené čerstvými jahodami. 

Jahodové soufflé

Jahodové soufflé

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info