0

Nadýchaná tortička

Napadlo vám niekedy, aby ste pri príprave dezertu použili tmavé pivo? Adriana Poláková dokonale vie, ako kombinovať chute a tentokrát si pre vás pripravila tortu s čiernym pivom. Stačí iba niekoľko základných surovín, ktoré sa určite nájdu v každej kuchyni. Tmavé pivo s trstinovým cukrom, maslom a kakaom vytvoria základ, ktorý dodá koláču nezameniteľnú chuť. Po upečení sa budete môcť tešiť z originálneho koláča, ktorý stačí pred servírovaním iba ozdobiť šľahačkou a posypať kakaom. Určite vyskúšajte!

Torta s čiernym pivom

Torta s čiernym pivom

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info