0

Pravá Doboška

Dobošová torta a dobošové rezy sú u nás veľmi známe. Slávna Dobošová torta (Dobostorta) je pomenovaná podľa známeho maďarského cukrára Józsefa C. Dobosa, rodáka z Pešte. Recept na tortu vytvoril v roku 1884. Odvtedy sa táto sladká dobrota preslávila po celom svete. Naša cukrárka Veronika Bušová vám ukáže, ako jednoducho ju pripravíte aj u vás doma. Má pre vás aj malý trik, ako sa elegantne popasovať s prácnym žĺtkovým krémom, ktorý tvarí základ krému. Tak sa spoločne pustime do pečenia!

Dobošová torta

Dobošová torta

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info