0

Upečte si puding

Traduje sa, že v Anglicku poobede nachvíľu zastane čas, aby si ľudia mohli vychutnať svoj čaj o piatej a osladiť si život sladkým dezertom. V dnešnej uponáhľanej dobe to však už nie je celkom pravda. Formálny čaj o piatej zostal len turistickou záležitosťou. Pri potulkách Anglickom sa môžete stretnúť s tzv. tearooms, obdobou cukrárne, kde sa k čaju podávajú tradičné lievance s džemom a hustou smotanou. Čo by ste však povedali na to, keby ste nachvíľu spomalili, uvarili si šálku obľúbeného čaju alebo voňavej kávy a k tomu si naservírovali sladký pečený puding? Veronika vám krok za krokom vysvetlí, ako si ho doma dokážete hravo pripraviť. Yorkshirský puding je pôvodne obľúbená slaná britská príloha, ktorá sa skladá z vajec, múky, mlieka alebo vody. Najčastejšie sa podáva s cibuľovou omáčkou a hovädzím. Veronika vás však teraz presvedčí, že skvele chutí aj na sladko s osviežujúcou zmrzlinou a jablkovým karamelom. Neveríte? Vyskúšajte!

Yorkshirský puding so zmrzlinou a s karamelom

Zatiaľ nikto nekomentoval
Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Nenechaj si ujsť špičkové recepty

Prihlás sa do nášho newslettera a vynikajúce recepty ti naservírujeme priamo do tvojej e-mailovej schránky, aby ti nič neušlo.

Odoberať