0

Fenikel na tanieri

Fenikel je vo svetových kuchyniach obľúbenou zeleninou a postupne sa udomácňuje aj v slovenských kuchyniach. Trochu pripomína veľkú cibuľu a má veľmi špecifickú vôňu. Možno ho konzumovať surový alebo aj tepelne spracovaný. Ponúkame vám tri jedlá Marcela Ihnačáka, ktoré sa pripravujú s feniklom. Na obed pre vašich hostí odporúčame kačacie stehná s pečeným feniklom. Vynikajúco chutia s kúskami pomaranča a vlašskými orieškami. Pečená bravčovina s kari korením je skvelou voľbou nielen pre toto ročné obdobie. Pre milovníkov rýb máme v Kuchyni Lidla recept na chutného pstruha s fenikolovo-pomarančovým šalátom. Ideálna ponuka pre všetkých, ktorí chcú žiť zdravo!

Kačacie stehná s pečeným feniklom

Kačacie stehná s pečeným feniklom

Pečené bravčové s feniklom a karí korením

Pečené bravčové s feniklom a karí korením

Pstruh s feniklovo-pomarančovým šalátom

Pstruh s feniklovo-pomarančovým šalátom

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info