0

Vajíčko nielen na raňajky

Vajíčka sa nám spájajú najmä s raňajkami – môžeme ich pripraviť na mäkko, na tvrdo, ako praženicu alebo volské oko. Ale vajíčko sa výborne hodí aj k množstvu hlavných jedál. Vyskúšajte recept Marcela Ihnačáka na bravčové rezne s paradajkovo-zázvorovou omáčkou, ku ktorým naservíroval volské oko. Alebo si pripravte vynikajúce morčacie prsia s pošírovaným vajíčkom. Do tretice máme pre vás pripravený recept na lahodný tatársky biftek z hovädzej sviečkovice, ktorého neoddeliteľnou súčasťou je aj vajíčko. Ktorý z troch receptov si vyberiete?

Bravčové rezne so zázvorovo-paradajkovou omáčkou

Bravčové rezne so zázvorovo-paradajkovou omáčkou

Morčacie prsia s pošírovaným vajíčkom

Morčacie prsia s pošírovaným vajíčkom

Tatársky biftek z hovädzej sviečkovice

Tatársky biftek z hovädzej sviečkovice

Zatiaľ nikto nekomentoval

Najnavštevovanejšie
recepty za 24 hodín

Pozri sa, čo sa dnes varí najviac.

Otvárame nový e-shop

Pie chupa chups cake dessert marzipan. Apple pie lollipop bear claw liquorice caramels bear claw gummies. Oat cake sesame snaps sugar plum dessert cookie cake chocolate halvah tootsie roll.

Zobraziť viac
Nastala neočakávaná chyba

Skús znova, prípadne neskôr. Ak sa chyba opakuje, neváhaj nás kontaktovať.

Na našich webových stránkach používame rôzne nástroje, ktorých použitie zahŕňa spracovanie údajov (vrátane osobných údajov), ktoré sú potrebné na zobrazenie webovej stránky a jej správne fungovanie, prípadne sa používajú na pohodlné nastavenie webových stránok, na vytváranie anonymných štatistík, či na zobrazenie personalizovaného (reklamného) obsahu. Ďalšie informácie môžete nájsť v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov. Naše impressum nájdete tu.


Súhlasím Viac info